Hovedside
Om laget
Aktivitetsplan
Bilder
CD
Notehefte
Årsmelding
Vedtekter
Lenker
Støtt oss
Kontakt oss



 
   

Fylkeskappleik 2014

Romsdal Spelemannslag arrangerte kappleik i Bjørnsonhuset,
Molde lørdag 5. april.

Fylkeskappleiken ble arrangert med støtte fra Møre og Romsdal Fylkeskommune.

PROGRAM

Kl 11.00 Tevling i spel og dans 

Kl 19.30 Kulturkveld

Konferansier: Ida Martine Lied

Romsdal Spelemannslag med "Eit Sommerbryllaup"

Trekkspillgruppe fra Molde Kulturskole under ledelse av Arnt Inge Sæter sammen med Fræna og Omegn Trekkspillklubb

Folkemusikkgruppe fra Molde Kulturskole

Romsdal Spelemannslag speler sammen med folkemusikkgruppa fra Molde Kulturskole 

Alf A. Sæter og Romsdal Spelemannslag med "Valsen frå Skjåk"

Konsert ved Jorun Marie Kvernberg

KL 21.30 DANS  

 

RESULTATER TEVLING

Spel rekrutt

Plass

Namn

Poengsum

 

 

Anna Reitan

 

Volda


Lagspel rekrutt

Plass

Namn

Poengsum

 

 

Spelemannslaget Dåm og Drag

 

 

 

Havella rekruttgruppe

 

Spelemannslaget Havella


Lagdans rekrutt

Plass

Namn

Poengsum

 

 

Romsdalsmuseets Leikarring

 

 


Spel fele/hardingfele klasse c

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Jakob Thorseth Eliassen

98

Hardingfelelaget i UL Ivar Aasen

2

Sunniva Brekkan Mork

97

Spelemannslaget Dåm og Drag

3

Eirik Måseidvåg

96

Hardingfelelaget i UL Ivar Aasen

3

Solveig Eide Grønningsæter

96

Valldal spelemannslag

5

Åsmund Arnesen Farstad

94

Volda spelemannslag


Gruppespel junior                                                                                                             

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Eirik Måseidvåg og                  Jakob Thorseth Eliassen

99

Hardingfelelaget i UL Ivar Aasen

2

Futt og Fart

94

Ungdomslaget Ivar Aasen

3

Sykkylven FF

82

 

4

Synnøve Alida Nielsen og Viktoria Harnes

78

Molde kulturskole


Lagspel m/u komp junior

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Volda spelemannslag

91

 

2

Valldal juniorspelemannslag

78

 



Lagdans Junior                                                                                           

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Romsdalsmuseets Leikarring

60

 

2

Volda frilynde ungdomslag

59

 


Parhalling junior

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Andrea Kjellstad og Renate Øksvang

69

Hellesylt Ungdomslag

2

Kristian Frøysadal Hauge og Renate Hellebostad

59

Hellesylt Ungdomslag

2

Isak Frøysadal Hauge og Sigrid Imilie Røyrhus

59

Hellesylt Ungdomslag

 

 

Dans hardingfele og fele klasse B

Plass

Namn

Poengsum

 

 

Anna Liv Skjelten Gjendem og Mathilde Øverland

91

Spelemannslaget Dåm og Drag


Dans hardingfele og fele klasse A

Plass

Namn

Poengsum

 

 

Leikny Aasen og                  Vidar Underseth

96

Hardingfelelaget i UL Ivar Aasen

 

Vokal folkemusikk solo senior

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Kine Iselilja Gyldenskog

113

Nordmøre spelmannslag

2

Eivind Berg

110

Hjartåbygda ungdom- og idrettslag


Eldre folkemusikkinstrument senior

Plass

Namn

Poengsum

 

 

Dagfinn Nupen

100

Folk Org


Trekkspel/durspel senior

Plass

Namn

Poengsum

 

 

Arne Lied

115

Romsdal spelemannslag



Spel fele/hardingfele klasse D/E

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Arvid Stennes

94

Rauma spelemannslag

2

Jon Magne Langnes

90

Rauma spelemannslag

2

Kjell Arne Nakken

90

Rauma spelemannslag


Spel fele/hardingfele klasse B

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Thea Marie Ytterdal

110

Valldal spelemannslag

2

Kristianne Runde

108

Havella spelemannslag


Spel fele/hardingfele klasse A

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Britt Elise Skram

127

Spelemannslaget Dåm og Drag

2

Vidar Underseth

121

Hardingfelelaget i UL Ivar Aasen


Lagspel u/komp

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Spelemannslaget Dåm og Drag

119

 

2

Hardingfelelaget i UL Ivar Aasen

115

 


Gruppespel senior

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Søre

123

Sunnmøre spelemannslag

2

Litt ta kvart

107

Spelemannslaget Dåm og Drag

3

I fyr og flamme

105

Romsdal spelemannslag


Nyskaping

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Britt Elise Skram

 

Spelemannslaget Dåm og Drag

2

Guttorm Roaldsnes Ulvund

 

Romsdal spelemannslag

3

Arnold Farstad

 

Romsdal spelemannslag

 

Open klasse

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Utvik-kvartetten

163

Spelemannslaget Dåm og Drag

2

Spelemannslaget Havella

161

 

3

Mari Bjørnstad Hjelle og    Eline Eide Grønningsæter

112

Valldal spelemannslag


Lagspel m/komp senior

Plass

Namn

Poengsum

 

1

Nordmøre spelemannslag

120

 

2

Spelemannslaget Dåm og Drag

118

 

3

Rauma spelemannslag

111

 

4

Romsdal spelemannslag

110

 

4

Valldal spelemannslag

110

 

6

Grendalaget

102

 

 

 
© 2017 Romsdal Spelemannslag

Hosted by: SPIFO LIMITED | Powered by: GoEdit™ / JOS | GoEdit™ a SPIFO LIMITED trademark.
Version: 12C2